Naše dechovka | Současnost

Předně je třeba říci, že muzika Božejáky moc baví! Všichni příznivci Božejáků mohou aktivity kapely sledovat jak na tomto webu, tak na Facebooku, kanalá Youtube Božejáci Oficiální nebo na Instagramu. V současné době vede kapelu trumpetista Pavel Skalník st. Kapela je, i přes svůj rok založení, velmi mladá, věkový průměr muzikantů dosahuje 38 let. Většina členů Božejáků má hudební vzdělání, někteří jsou i absolventi konzervatoří. 

Zajímavostí je, že ani jeden člen kapely v současnosti nežije ve vesnici Božejov. Kapela Božejáci hraje na festivalech, koncertech, oslavách obcí či SDH, setkání rodáků, plesech a zábavách nejen v jižních Čechách a na Vysočině, ale po celém blízkém i vzdáleném okolí. Repertoár kapely tvoří skladby pro dechovou hudbu, ale i úpravy současných populárních písní. Kapela má dlouholetou spolupráci s Josefem Zímou a s tímto populárním zpěvákem a legendou dechovky jako hostem již odehrála několik úspěšných vystoupení, naposledy v březnu 2023.

Vzhledem k tomu, že Božejáci jsou hasičská dechová hudba a jsou nejstarší hasičskou dechovkou u nás, nezapomínají na spolupráci s Hasičským a záchranným sborem ČR a aktivně vystupují na setkání hasičských dechovek či jiných tradičních hasičských oslavách a významných výročích napříč Českou republikou.

Pro Vaše podněty, pochvaly či připomínky je Vám k dispozici Návštěvní kniha na této stránce nebo přímo kontakt na kapelníka. Pokud jste s námi byli spokojeni, řekněte to dál, pokud ne, řekněte to kapelníkovi :-)

Na setkání s Vámi a dobrou muzikou se vždy těší Vaši Božejáci!

Ukázka tvorby

Červenobílý

Kontakt

telefon(+420) 606 660 943
email

info@bozejaci.cz