Naše dechovka | Současnost

Předně je třeba říci, že muzika Božejáky moc baví! Všichni příznivci Božejáků mohou aktivity kapely sledovat jak na tomto webu, tak na Facebooku. V současné době vede kapelu trumpetista Pavel Skalník st. Kapela je, i přes svůj rok založení, velmi mladá, věkový průměr muzikantů dosahuje 38 let. Většina členů Božejáků má hudební vzdělání, někteří jsou i absolventi konzervatoří. 

Zajímavostí je, že ani jeden člen kapely v současnosti nežije ve vesnici Božejov. Kapela Božejáci hraje na plesech, zábavách, koncertech a festivalech nejen v jižních Čechách a na Vysočině, ale po celém blízkém i vzdáleném okolí. Repertoár kapely tvoří skladby pro dechovou hudbu, ale i úpravy současných populárních písní. Kapela navázala spolupráci s Josefem Zímou a s tímto populárním zpěvákem a legendou dechovky jako hostem již odehrála několik úspěšných vystoupení.

Vzhledem k tomu, že Božejáci jsou hasičská dechová hudba a jsou nejstarší hasičskou dechovkou u nás, nezapomínají na spolupráci s Hasičským a záchranným sborem ČR a aktivně vystupují na setkání hasičských dechovek či jiných tradičních hasičských oslavách a významných výročích napříč Českou republikou.

Pro Vaše podněty, pochvaly či připomínky je Vám k dispozici Návštěvní kniha na této stránce nebo přímo kontakt na kapelníka. Pokud jste s námi byli spokojeni, řekněte to dál, pokud ne, řekněte to kapelníkovi :-)

Na setkání s Vámi a dobrou muzikou se vždy těší Vaši Božejáci!

Ukázka tvorby

Červenobílý

Kontakt

telefon(+420) 606 660 943
email

info@bozejaci.cz