Novinky

18.10.2020

ZVEŘEJŇUJEME VÝSTUPY Z ANKETY NAŠICH FANOUŠKŮ

25. 11. 2020:

ZAPOMNĚLI JSME SE NA NĚCO ZEPTAT? Fanoušci měli ve velké anketě Božejáků závěrem prostor i na své další komentáře. Několikrát zmínili, že dotazník byl skvělý nápad a odvážná sonda mezi veřejností. Hlavně byli dychtiví na výsledky! Ty jsme také poctivě všechny zveřejnili. Fanoušci přidali i svá upozornění, že dnes světu vládnou sociální sítě a také dechovka se přesunula na Youtube. Víme to, a proto tam také jsme! Vtipálci se zajímali o to, co Božejáci nejradši pijou. Objevily se i vzkazy, zda některý z muzikantů poznal v odpovědích svou fanynku…i to, že potenciál kapely je větší a Božejáci to neumí prodat, což je škoda a když na tom zapracují, konkurence se zapotí. Tak my se budeme snažit! Nejčastěji fanoušci uváděli, že jsou spokojení, že se těší brzy na viděnou, na osobní setkání, na nové písničky a že si s námi rádi dopisují. Děkujeme všem fanouškům za jejich podporu a čas, který anketě věnovali.

 

23. 11. 2020:

Fanynky Božejáků jsou v převaze! Velká anketa ukázala, že základna příznivců Božejáků je z 60 % tvořena ženami - proto jsou také naši kluci muzikanti v takové oblibě! 40 % fanoušků jsou muži - těm se zase líbí zpěvačky, které mají pěkně na očích a ty často odolávají jejich pozvání na skleničku. Už se na vás všechny těší všichni Božejáci!

 

21. 11. 2020 

MILÁČEK PUBLIKA – NEJOČEKÁVANĚJŠÍ VÝSLEDEK VELKÉ ANKETY BOŽEJÁKŮ JE TADY! Ano, konečně zde máme nejžádanější dosud tajnou odpověď. Nejčastější odpověď byla „všichni“ nebo „zpěvačky“ – moc děkujeme! Ale podle bodů vyhlašujeme: 

Absolutní vítěz – zlato na 1. místě má kapelník Pavel Skalník! Stříbrné 2. místo má zpěvačka Dagmar Šašková a o bronzové 3. místo se dělí dokonce tři favoriti: zpěvačka Jana Houšková, zpěvák Lukáš Lejtnar a bubeník Pepa Drs. Gratulujeme! Všichni zbývající členové kapely vč. zvukaře také měli své příznivce. Děkujeme za všechny hlasy! Sázky nám vyšly, nejdražší to bude mít kapelník! Fanoušci nezapomněli ani na bývalé členy, a to na kapelníka Honzu Březinu a zpěváka Luboše Jecha.

 

19. 11. 2020:

FANOUŠCI BOŽEJÁKŮ NÁM PROZRADILI SVŮJ VĚK, ostatně proč ne, velká anketa byla anonymní. Nejpočetnější skupinou fanoušků jsou osoby ve věku 40-50 let, které tvoří 28 %, následovány jsou skupinou 60-70 let s 25 %. Po 20 % mají věkové skupiny 50-60 let a mlaďoši do 40 let věku. Zbývajících 7 % jsou fanoušci nad 70 let.

 

17. 11. 2020:

ZKLAMALI BOŽEJÁCI SVÉ FANOUŠKY V NĚČEM? Ve velké anketě odpovědělo více jak 88 % fanoušků, že nikdy v ničem. Děkujeme, to nás moc zavazuje! Zbývajících 12 % si postesklo, že Božejáci málo hrají, mohli by hrát častěji a posílit propagaci, že „zklamou“ vždy, když je jejich vystoupení u konce, protože by se jejich muzika dala poslouchat celé hodiny. Dále jednotliví fanoušci zmínili např. zklamání, že Božejáci nehráli na festivalu hasičských dechovek v Pelhřimově, CD Božejáci netradičně či skladbu Šenkýřka. Jeden fanoušek také zmínil, že ho mrzí, že s Božejáky již nevystupují Luboš Jech a Jana Vondrů – ano, tito kolegové přijali další životní výzvy a přesunuli se jinam. I tak na ně rádi vzpomínáme a příležitostně se s nimi i vidíme. Nejvtipnější odpověď však byla ta, že všichni Božejáci přestali kouřit. Kdopak ji asi uvedl? MILÍ FANOUŠCI, DĚKUJEME ZA TO, JAK NÁS MÁTE RÁDI!

 

15. 11 2020:

PROZRAZUJEME NEJHEZČÍ ZÁŽITEK S BOŽEJÁKY: Fanoušci ve velké anketě Božejáků zavzpomínali a zde vám předkládáme jejich vyjádření, bude to opět delší čtení: na 1. místě s 12 hlasy zmiňovali fanoušci obecně „všechna setkání, krásné písničky“ s tím, že krásných zážitků je moc a vždy a těžko vybrat jeden nejhezčí. 2. místo s 5 hlasy patří plesu v Deštné, kde jedna fanynka uvedla, že se tam zamilovala do svého současného partnera. O 3. místo se se 3 hlasy dělí vystoupení v Božejově v kostele ke 110 letům Božejáků, festival hasičských dechovek v Pelhřimově a kácení máje v Lípě – tam se dokonce jedna fanynka přiznala, že dostala pusu od jednoho z muzikantů, bylo moc ráda, ale neví, který to byl, bylo jí asi 8 let. 4. místo se 2 hlasy mají oslavy 100 let Božejáků na návsi v Božejově. Dále fanoušci po 1 hlasu odpověděli: koncert v Pelhřimově, vystoupení v KD Ostrov u Havl. Brodu, pouť svatého Rocha, Dechovky 21. stol. v Žirovnici, mlynářský ples v Netolicích, Horácké bály, vystoupení Božejáků na veletrhu Hobby v Č. Budějovicích 2019 (mylně uvedena Země živitelka 2019), koncert s Josefem Zímou a křest CD Netradičně, taneční zábava v Lensedlech, Polka fest, Prosečská pouť, koncert v Jihlavě na náměstí, akce SDH Tehovec, koncert v Mikulově na vinobraní, Prachatické slavnosti, Proseč Obořiště, Křemežský veletrh a Okrouhlička. Také se objevily odpovědi jako: zelená vlna, pečení prasete, „když jsem si zatančila s jedním z Božejáků“, „mohl jsem si s Božejáky zahrát a potkat kamarády“, Božejáci na Šlágru, pivo, a pak jedna odpověď, která se týká našeho bubeníka a není publikovatelná (zřejmě měl trochu naváto)… Všichni Božejáci děkují, i za to, co jste neprozradili!

 

13. 11. 2020:

FANOUŠCI JSOU SKALNÍ, ŘÍKÁ PAVEL SKALNÍK! "Máš pravdu, předsedo!"..- ehm totiž kapelníku. Velká anketa Božejáků potvrzuje, že největší masa fanoušků (68 %) je Božejákům věrná více jak 10 let! Dalších 15 % jsou ti, co nám fandí posledních 5 let, 13 % fandí 5-10 let, a už tady máme také úplné nováčky, kterých jsou zatím 4 % a fandí nám méně než 1 rok. Děkujeme všem fanouškům za to, že nás mají rádi, moc si toho vážíme!

 

 

11. 11. 2020:

KDO MÁ ZNÁMOSTI, TEN SE MÁ! Velká anketa Božejáků odhalila úzkou VIP skupinu fanoušků, kteří se mohou pyšnit osobními kontakty s někým z kapely. Proto také nepotřebují internet ani sociální sítě neb mají informace o našich akcích z první ruky. A nejen o akcích, šeptanda taky funguje! Zhruba 22 % fanoušků sleduje pouze web kapely www.bozejaci.cz, 25 % sleduje pouze facebook, ale největší skupina fanoušků, přes 42 %, sleduje pro jistotu oba zdroje. Člověk nikdy neví... 

 

9. 11. 2020:

CO JE PRO FANOUŠKY BOŽEJÁKŮ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, KDYŽ JDOU NA JEJICH VENKOVNÍ AKCI? To by mohlo zajímat hlavně pořadatele! Dlouho vedla v naší anketě odpověď "zda nebudou dlouhé fronty na pivo", ovšem nakonec se fronty dostaly až na 4. místo - předběhli je fanoušci, pro které je nejdůležitější, zda bude dost míst pod přístřeškem, zda bude na akci doprovodný program a taneční parket. A vítězná odpověď s největším počtem bodů? No přece čisté toalety s tekoucí vodou! Jak prosté ...

 

7. 11. 2020:

...TAK URČITĚ: FANOUŠCI PŘIJDOU KAMKOLI, BEZ BOŽEJÁKŮ PROSTĚ NEMOHOU BÝT! Více jak třetina fanoušků ve velké anketě prozradila, že jde na jakoukoli akci, hlavně že tam budou Božejáci! Děkujeme! Čtvrtina preferuje 2-3h koncert, dále při výběru následují festivaly dechových hudeb, plesy a zábavy. Už se těšíme!

 

5. 11. 2020:

I KOČKY BUDOU VALIT OČI! Největší shoda fanoušků a největší výzva Božejákům! Téměř všichni naši fanoušci (93,3 %) se ve velké anketě vyslovili, že by se v době omezení vystupování podívali na KONCERT BOŽEJÁKŮ NA INTERNETU! Jasně, pěkně doma na gaučíku...:) To si pište, že vám něco připravíme hned, jak to půjde! Už dneska ale víme, že si budeme muset všichni dát něco na kuráž!

 

3. 11. 2020:

SRDEČNÝ POZDRAV OD BOŽEJÁKŮ PRO FANOUŠKY (video je k dispozici na facebooku kapely, vložení sem připravujeme). 

 

1. 11. 2020:

ZLATÉ ČESKÉ HITY! Plným dvěma třetinám fanoušků (66,6 %) ve velké anketě Božejáků by se líbilo rozšíření repertoáru našich tanečních písní o zlaté české hity. Tedy o sólovky či duety slavných českých hvězd, jako jsou např. Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Marie Rottrová, Věra Špinarová, Petra Janů, Karel Gott, Waldemar Matuška, Václav Neckář nebo Karel Hála. Bereme si to k srdci a již nyní pracujeme na těchto novinkách! Ještě že máme šikovné muzikanty mezi námi, kteří si s tím umí poradit! Těšíme se, tak nám držte palce, ať se Vám trefíme do vkusu!

 

30. 10. 2020:

UŽ SE TĚŠÍ! 78 % FANOUŠKŮ URČITĚ PŘIJDE na vystoupení Božejáků hned, jak to půjde po zlepšení epidemiologické situace. To rovněž prozradila naše anketa. Bodejť by ne, je vidět, že nám všem dobrá muzika schází! Dalších 16 % fanoušků ještě neví a dali si čas na rozmyšlenou. Vůbec se na ně nezlobíme, byli to většinou naši seniorní kamarádi, a tak obavy samozřejmě chápeme. My zatím pulírujeme nástroje, troubíme doma proti zdi a po každé osmině děláme dřepy, zpěvačky kloktají vajíčka, zvukař rozmotává a smotává kabely, zkrátka abychom nevyšli ze cviku … To si pište, že to pak společně pěkně rozbalíme! :-)

 

28. 10. 2020:

HALÓ HALÓ: NEJOBLÍBENĚJŠÍ DECHOVKOVÉ KAPELY JSOU TADY! Fanoušci Božejáků ve velké anketě prozradili, které další dechovkové kapely se jim také líbí – v klidu se posaďte, bude to delší počtení, zveřejňujeme všechny!

Absolutní vítěz s 12 body je Mistříňanka! V těsném závěsu s 11 body Babouci, následováni Vysočinkou s 10 body. Gratulujeme! S větším odstupem, tedy s 5 body jsou Kumpanovi muzikanti, Žadovjáci, se 4 body odpověď „všechny dechovky“, dále Doubravanka, Veselka Ladislava Kubeše, se 3 body Stříbrňanka, Jižani, Moravanka a Keramička, se 2 body Libkovanka, Řečická kapela, Šardičané, Vysočanka, Golčovanka, Budvarka, Telčská dechovka, Věnovanka, Havlíčskobrodská 12, Jásalka a s 1 bodem se umístili Sedmikráska, Onšovanka, Horalka, Křídlovanka, Bečkovi chlapci, Jihočeští muzikanti, Muzikanti z Jižních Čech, Pardubická 6, Krajanka, Lučanka, Rebelka, Moravěnka, Túfaranka, Veseláci, Malá muzika Nauše Pepíka, Sourozenci Baťkovi, Počátecká dechovka, Skalačka, Pražská kapela Petra Finka a nejlepší odpověď na závěr: „jen Božejáci“! Našli jste zde svého favorita?

Božejáci děkují i za všechny ostatní kolegy z dechovek, že nás máte rádi a podporujete dechovku!

 

26. 10. 2020:

CHVÍLE PRAVDY: Na čem by mohli Božejáci víc zapracovat? Skoro polovina fanoušků v anketě uvedla, že jsme dokonalí - co jsme dlužní? :-). Druhá polovina si přála více rozšířit a střídat repertoár (dechovka + taneční). Pětina našich fanoušků je totiž do 40 let věku! Žádali také víc vystoupení Božejáků a větší propagaci – tak my si to bereme k srdci a snažíme se tady i na facebooku propagovat už ob den! Je to lepší?? :-)

 

24. 10. 2020:

CO SE FANOUŠKŮM NA BOŽEJÁCÍCH LÍBÍ NEJVÍC? V anketě nejčastěji zmiňovali repertoár, dobrou náladu, pohodu, legraci, kamarádství, energii…OVŠEM ! Tajní ctitelé označili konkrétní zpěvačky či muzikanty a pak taky komediantství baskřídlováků Petra a Milana, no nedivíme se... :) Děkujeme všem fanouškům!

 

22. 10. 2020:

BLECHY SPOČÍTÁNY! KOLIK ŽE TĚCH BOŽEJÁKŮ VLASTNĚ JE? Samá voda…jak vypověděla anketa, fanoušci se moc neorientují v počtu členů kapely, většina tipovala chybně, trefilo se pouze 21 %. Správná odpověď je 19: tj. 4 zpěvačky, 3 zpěváci, 11 muzikantů a… 1 zvukař! Ano, nezapočítáváme prcky, záskoky a bývalé členy, kteří již neúčinkují. Ostatně, nápověda byla na webu či facebooku v informacích. Je vidět, že neopisujete! :)

 

20. 10. 2020:

KŘEMEŠNÍČEK ZVÍTĚZIL! Fanoušci mu dali v anketě Božejáků nejvíc hlasů. Další nejoblíbenější písničky jsou: Alpiny, U muziky na Blatech, Košilička bílá, Malý hošík černovlasý, Pořežanská polka, Červenobílý, Ta budějcká brána, U Zborova, U těch třeboňských kasáren, Vrať se mi zpátky a Krása k nám přichází, z tanečních pak Švihák lázeňský, Montgomery a Isabel. Děkujeme!  

 

 

18. 10. 2020:

BOŽEJÁCI = kvalitní dechovka, muzika, při které lidé zapomenou na svoje starosti a kterou mohou doporučit svým známým. To je první z názorů našich fanoušků v uzavřené velké anketě Božejáků. MOC všem našim zlatým fanouškům děkujeme! Postupně prozradíme i další výsledky. 


Když už vám nemůžeme zahrát naživo, přijměte aspoň tento záznam z koncertu v Pelhřimově: 

https://www.youtube.com/watch?v=oiz9HIn1PsQ


Ukázka tvorby

Červenobílý

Kontakt

telefon(+420) 606 660 943
email

info@bozejaci.cz